נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

החתונה היוונית שלכם תהיה בלתי נשכחת

חתונה אזרחית בקפריסין

מהרגע שהכרתם ידעתם שאם וכאר תתחתנו, חתונה ברבנות לא באה בחשבון בגלל הטקסים המיושנים שטקס הנישואין כולל בתוכו. לכן כשהרגע הגדול הגיע בו בן הזוג שלף טבעת והציע נישואין, החלטתם פה אחד לארוז מזוודה ולטוס להתחתן בארץ אחרת ולוותר על חתונה דתית מסורתית בארץ. אם אתם תוהים איזו מדינה היא המומלצת ביותר להינשא בה נישואין אזרחיים, קפריסין היא היעד הפופולרי והחם ביותר עבור ישראלים.

כדי להבין מעט יותר על כל הכרוך בהליכי חתונה אזרחית בקפריסין, היתרונות שמדינה זו מציעה בעריכת החתונה בשטחה ומדוע בכלל צריך לטוס עד קפריסין כדי להתחתן – בשורות הבאות נרחיב על כל הנושא הזה.

מי יכול להתחתן בחתונה אזרחית?

לפני שנפרט על הנושא של חתונה אזרחית בקפריסין, נעניק רקע קצר על כל הנושא של חתונה אזרחית והמשמעות בכך. מדובר על טקסמדוע ישנו צורך לערוך חתונה אזרחית בקפריסין ובכלל במדינות אחרות פרט לישראל נישואין שנערך למטרות מיסוד קשר זוגי והקמת משפחה, כאשר טקס זה נערך בצורה פורמלית על ידי רשות ולא מוסד דתי – כפי ההליך המסורתי הסטנדרטי שקיים במדינת ישראל עד היום.

ישראלים בעלי לאום יהודי שבוחרים להימנע מחתונה בטקס דתי הנשען על מנהגים אורתודוקסיים, יכולים לבחור בחתונה אלטרנטיבית שתאפשר להם למסד את הקשר בצורה רשמית באמצעות קיום של חתונה אזרחית בה רשות משיאה את הזוג ולא מוסד דתי כאמור.

למה בכלל צריך לערוך חתונה אזרחית בקפריסין?

כיוון שבמדינת ישראל תחום הנישואין נמצא בידי הרבנות הראשית לישראל שהוא מוסד דתי, קיום חתונה אזרחית הינו למעשה טקס נישואין הנוגד את המקובל על פי הרבנות ולכן היא איננה מכירה בטקס נישואים זה. משום כך לא קיימת אפשרות לערוך חתונה אזרחית בגבולות הארץ ולקבל על כך את ההכרה הפורמלית מטעם המדינה, אלא רק לטוס למדינה אחרת בה קיימות רשויות המוסמכות להשיא בני זוג על פי הנהוג במדינתם.

האם מדינת ישראל מכירה בחתונות אזרחיות?

למרות שהרבנות הראשית לישראל לא מכירה בטקסי חתונה שנערכים שלא בהתאם לטקס הנישואין היהודי-אורתודוקסי, מדינת ישראלחתונה אזרחית בקפריסין מציעה לישראלים הליך מהיר ופשוט במיוחד, שזהו אחד מהיתרונות הבולטים של חתונה במדינה זו. מכירה באופן פורמלי בזוגות שהתחתנו במדינה אחרת ומעניקה להם את האפשרות להירשם במשרד הפנים כזוג נשוי לכל דבר ועניין, ובכך למעשה מאפשרת לזוג ליהנות מכל ההטבות שזוגות נשואים בישראל נהנים מהם כמו זכאות לקבלת משכנתא לרכישת בית, רישום אישה כנשואה בביטוח לאומי לקבלת זכאויות שונות וגם בכל הנוגע להסדרי משמורת על ילדים במידה והזוג מחליט להתגרש.

בנוגע לעניין הגירושין לאחר חתונה אזרחית, יש לציין כי זוגות שמעוניינים להיפרד כל אחד לדרכו מוכרחים לעשות את התהליך רק דרך הרבנות, למרות שהם נישאו בחתונה אזרחית בקפריסין או בכל מדינה אחרת. הסיבה לכך היא שלא קיימת כל אפשרות לגירושין אזרחיים, ולכן סיום הנישואים בצורה רשמית יכול להיעשות בצורה סופית רק על ידי המוסד הדתי בארץ האחראי על תחום הנישואים, שהוא כאמור הרבנות הראשית לישראל.

אילו מסמכים נדרשים לתכנון חתונה אזרחית בקפריסין?

חתונה אזרחית בקפריסין מציעה לישראלים הליך מהיר ופשוט במיוחד, שזהו אחד מהיתרונות הבולטים של חתונה במדינה זו. בנוסף,בחתונה אזרחית בקפריסין, אם אחד או שני בני הזוג אינם מחזיקים באזרחות ישראלית, עליהם להשיג את טופס הרישום הרלוונטי לרישום הנישואים מהמדינה אליה הם שייכים המסמכים שהזוגות נדרשים להציג במעמד טקס הנישואים האזרחיים כוללים כמה אישורים רשמיים ופרטים אישיים כמו טופס רישום ייעודי לרישום הנישואים, אותו ניתן להשיג ממשרד הפנים.

אם אחד או שני בני הזוג אינם מחזיקים באזרחות ישראלית, עליהם להשיג את טופס הרישום הרלוונטי לרישום הנישואים מהמדינה אליה הם שייכים. מטרת טופס הרישום היא להציג הוכחה לרשות הרלוונטית כי הם אינם נשואים, וכן ציון המעמד האישי שלהם בין אם הם רווקים, גרושים או אלמנים. אלמן או אלמנה מוכרחים להציג בנוסף את תעודת הפטירה של בן/ת הזוג במעמד טקס הנישואים בקפריסין, כאשר תעודת הפטירה, טופס הרישום וכן כל מסמך אחר מתורגמים לשפה האנגלית ונושאים חתימה של נוטריון מורשה לכך.

בנוסף למסמכים הנדרשים למעמד הנישואים האזרחיים בקפריסין, יש לארגן מראש גם מסמכים ואישורים נוספים לצורך כניסה מהירה בשערי המדינה כמו מסמכים המאשרים כי שני בני הזוג מועסקים בישראל, דרכון בתוקף, תמונות פספורט וכרטיסי טיסה מוכנים עם תאריכי חזרה לארץ. מסמכים אלו נועדו להוכיח לבודקים בנמל התעופה בקפריסין כי הם אינם מתכוונים להישאר במדינה לצרכי עבודה או מגורים.

מה היתרונות של חתונה אזרחית בקפריסין?

  • יעד גאוגרפי קרוב – משך זמן הטיסה הממוצע מישראל לקפריסין הוא ארבעים דקות בלבד, וכמובן מדובר על טיסה ישירה ללא אחד היתרונות של חתונה אזרחית בקפריסין הוא שקפריסין קרובה לישראלעצירות קונקשיין. כך עריכת חתונה אזרחית בקפריסין אפשרית עבור כל זוג, ובמיוחד עבור זוגות שרוצים לסגור את כל ענייני החתונה במהירות מבלי לטוס למדינות רחוקות.
  • תכנון חתונה בעלות נמוכה – כיוון שהיעד לחתונה הוא כל כך קרוב, ניתן לתכנן את החתונה האזרחית בקפריסין בעלות נמוכה מאוד גם אם רוצים לערוך טקס חתונה גדול יחסית עם משתתפים קרובים. זוגות עם תקציב נמוך ומוגבל יכולים למצוא טיסה זולה עד לקפריסין, ומידת הצורך יוכלו לשדרג את הטקס עם סגירת מסעדה או מלון באזור.
  • הליכים בירוקרטיים פשוטים – קפריסין מאפשרת לכל זוג להינשא במדינה בצורה נוחה, פשוטה ומהירה מבלי לסרבל את העניינים עם דרישות בירוקרטיות רבות. בנוסף, הזוג מקבל לידיו מיד לאחר טקס החתונה את תעודת הנישואין הפורמלית, מבלי להמתין זמן רב עד לקבלת התעודה המיוחלת כפי שנהוג במדינות אחרות.
  • מזג אוויר נעים רוב השנה – הודות לסמיכות הגיאוגרפית של קפריסין, מזג האוויר במדינה דומה למזג האוויר הישראלי עם ימיםההליך הפורמלי של חתונה אזרחית בקפריסין הינו מהיר וקצר מאוד רבים וארוכים של שמש. כך ניתן לתכנן את יום ההגעה והחתונה בקפריסין בצורה טובה יותר, מבלי אילוצים ועיכובים כתוצאה ממזג אוויר סוער.
  • מגוון אזורים לתכנן בהם חופשה לאחר החתונה – מזג האוויר הנוח בקפריסין עשוי לגרום ללא מעט זוגות להישאר במדינה כדי לחגוג את מיסוד הנישואים, כאשר המדינה מציעה שלל אזורים ומקומות שווים לבלות בהם חופשה רומנטית כמו פאפוס, לרנקה, איה נאפה, לימסול ועוד ערים מעניינות אחרות במדינה.

תהליך החתונה האזרחית בקפריסין – במה זה כרוך?

ההליך הפורמלי של חתונה אזרחית בקפריסין הינו מהיר וקצר מאוד, כך שזוגות יכולים למצוא עצמם נשואים רשמית תוך רבע שעה בלבד מרגע הגעתם למקום בו הטקס נערך. לרוב טקסי החתונה האזרחית בקפריסין נערכים בלרנקה שהיא עיר הבירה במדינה, אך קיימת אפשרות לקבוע טקס חתונה גם בערים נוספות במדינה על פי בחירה אישית וכמובן בתיאום מראש עם בתי העירייה במקום.

התחלת טקס החתונה כרוך במילוי טפסים מתאימים, ובסיום הטקס שנערך על ידי נציג העירייה הזוג מקבל לידיו תעודת נישואין רשמית חתומה בחותמת אפוסטיל המעניקה תוקף משפטי-רשמי לנישואים של הזוג, ובאמצעותה הם יכולים להציג במשרד הפנים הישראלי את ההוכחה למימוש הנישואים שלהם.

טיפים לתכנון חתונה אזרחית שתמיד חלמתם עליה

כפי שוודאי נכחתם לגלות במאמר הנוכחי, חתונה אזרחית בקפריסין איננה מורכבת כפי שנהוג לחשוב. כיוון שמדובר בעיקר על הליכים בירוקרטיים כמו מילוי והשגת טפסים רשמיים לעריכת טקס החתונה במדינה זרה, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בתכנון וליווי זוגות המעוניינים להתחתן בחתונות אזרחיות בחו"ל. חברות אלו יוכלו ליצור את הקשרים הנחוצים מול גופים בארץ ובחו"ל כדי להשיג את המסמכים והמידע הנדרש לטקס החתונה, וגם יסייעו במציאת טיסות הלוך-חזור בעלויות משתלמות.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חתונמי - נישואים אזרחים
חתונמי - נישואים אזרחים

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

בלוג

זכויות רפואיות

זכויות רפואיות הוא מונח המשמש לתיאור זכויותיו של אדם המקבל טיפול רפואי. זכויות המטופלים כוללות את הזכות לקבל יחס בכבוד

בלוג

ויאגרה ללא מרשם: האם יש דבר כזה?

שנים רבות הויאגרה הישנה שלטה בשוק הפתרונות לאין אונות ושפיכה מוקדמת. ההליך היה ידוע לכולם, פנייה מביכה לרופא על מנת

חתונה בקפריסין
חתונה בישראל
חתונה בפראג/סיישל/יוון