נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

החתונה היוונית שלכם תהיה בלתי נשכחת

נישואין אזרחיים בארץ

למרות שמדינת ישראל היא אחת מהמדינות המתקדמות והמפותחות ביותר בעולם, בכל הנוגע לעניינים וטקסים דתיים ישראל מפגרתזוגות ישראלים יכולים "לעקוף" את החוקים הללו ולממש את חלומם להינשא, זאת באמצעות עריכת טקס של נישואין אזרחיים בארץ במקום טקס חתונה ברבנות מאחור בהחלטות המנהליות הקשורות בכך, עד כדי כך שניתן להשוות אותה למדינות המחזיקות בחוקי דת קיצוניים כמו ערב הסעודית, לוב, אינדונזיה, לבנון, איראן, ירדן ועוד 5 מדינות נוספות.

כתוצאה מכך ישנם לא מעט זוגות ישראלים שלא יכולים להתחתן בהתאם לחוקי הדת שהמדינה מכתיבה, והסיבה לכך היא החזקתה של הרבנות הראשית לישראל בכל ההחלטות לתהליכים הקשורים לנושאי חתונה וגירושין בין זוגות. כיוון שהרבנות היא מוסד דתי, כל זוג שמעוניין להתחתן בצורה פורמלית בישראל מחויב לעמוד בתנאים שהרבנות מציבה – דבר שמציב הרבה זוגות כפסולי חיתון. הבשורות הטובות הן כי זוגות ישראלים יכולים "לעקוף" את החוקים הללו ולממש את חלומם להינשא, זאת באמצעות עריכת טקס של נישואין אזרחיים בארץ במקום טקס חתונה ברבנות.

נישואין אזרחיים – מתי ולמה?קיימת עבורם אפשרות לערוך נישואין אזרחיים בארץ אך לא לקבל על כך הכרה רשמית מהמדינה

הליך של נישואין אזרחיים נערך בניהול ואחריות של רשות מסוימת ולא נתון בידיו של מוסד דתי, כך שהליך שכזה יכול להיערך במקרים בהם זוגות נתקלים בסירוב של הרבנות לחתן אותם בצורה פורמלית, ובכך להעניק להם תעודת נישואין ולהכיר בהם כזוגות נשואים "כדת משה וישראל". זוגות מסורבי חיתון על ידי הרבנות יכולים להיות זוגות שהם קרובי משפחה, זוגות שאחד מבני הזוג אינו יהודי, זוגות שאחד מבני הזוג במעמד נשוי כיוון שלא קיבלת גט, זוגות שאחד מבני הזוג כהן שרוצה להינשא לאישה גרושה וכמובן גם זוגות חד מיניים המעוניינים לממש את הזוגיות שלהם בצורה רשמית.

כיוון שכל אלו מוגדרים כפסולי חיתון על ידי הרבנות, זאת משום שאינם עומדים בתנאים הנדרשים לנישואים על פי חוקי היהדות, האלטרנטיבה הקיימת עבורם היא לערוך טקס נישואין שאינו כרוך בהליכים וטקסים דתיים שהוא כאמור חתונה אזרחית.

נישואין אזרחיים בארץ – יש דבר כזה?טקס נישואין אזרחיים בארץ יכול להיערך במגוון דרכים ואפשרויות וככל העולה על רוחם של בני הזוג.

החוקים במדינת ישראל נמצאים בקו ישיר עם חוקי הדת הקיימים במדינה, ולכן זוגות מסורבי חיתון על ידי הרבנות שרוצים להינשא אינם רשאים לקבל לידם תעודת נישואין רשמית מהמדינה. מצד שני שום דבר לא מונע מהם לקבל לידיהם תעודת נישואין רשמית ממדינות אחרות, ולכן אותם זוגות בוחרים לטוס למדינות אחרות בעולם כמו יוון, קפריסין, צ'כיה, ארצות הברית וכו' כדי לממש את טקס הנישואין ולקבל לידם תעודת נישואין פורמלית.

כיוון שהמדינה לא מעניקה לזוגות מסורבי חיתון את האפשרות לקבלת תעודת נישואין ישראלית, הזוגות גם אינם רשאים לערוך טקס חתונה אזרחית בארץ כדי לקבל לידיהם את תעודת הנישואין, כך שלמעשה קיימת עבורם אפשרות לערוך נישואין אזרחיים בארץ אך לא לקבל על כך הכרה רשמית מהמדינה. כיוון שבמדינה אין כל רשות שיכולה לחתן את בני הזוג, טקס הנישואין שהם יערכו בארץ מוכר גם בשם של נישואין אלטרנטיביים.

מה המשמעות של נישואים אלטרנטיביים?טקס נישואין אזרחיים בארץ יכול להיערך במגוון דרכים ואפשרויות וככל העולה על רוחם של בני הזוג

כתוצאה מהסירוב של מדינת ישראל לחתן זוגות מסורבי חיתון, אותם זוגות נאלצים למצוא אלטרנטיבה אחרת למימוש חיי הזוגיות שלהם מבלי לעבור את ההליך הבירוקרטי-דתי שהמדינה והרבנות מחייבת אותם. נישואים אלטרנטיביים הם למעשה הליכי נישואים חלופיים שזוגות מוצאים לעצמם כתוצאה מהאילוצים שהמדינה מציבה בפניהם, ובכך למעשה הם חופשיים לערוך את טקס החתונה כפי שהם רוצים וחולמים ללא הגבלות ותנאים מיוחדים.

אילו טקסי נישואין אלטרנטיביים קיימים?

טקס נישואים אלטרנטיבי לא כפוף לחוקים, תנאים והגבלות דתיות ולכן כל זוג יכול לתכנן ולערוך לעצמו את החתונה שהוא רוצה בצורהאפשרות נוספת היא לערוך טקס נישואין אזרחיים בארץ ללא כל אזכור או קשר לדת היהודית, כך שלמעשה מהלך הטקס לא ייערך תחת חופה, לא יהיה רב או רבנית שינהלו את הטקס וישיאו את הזוג וגם שבירת הכוס לא תהיה חלק מהטקס חופשית ומבלי לצאת מהארץ. כיוון שהמטרה המרכזית העומדת מאחורי הנישואים היא הרצון לממש את הזוגיות והאהבה ולהקים בית בישראל, טקס נישואין אזרחיים בארץ יכול להיערך במגוון דרכים ואפשרויות וככל העולה על רוחם של בני הזוג.

אחת מהאפשרויות היא לערוך טקס נישואים ייחודי ואישי שיש בו מאפיינים הקשורים ליהדות, אך בשונה מטקס הנישואין האורתודוקסי המסורתי טקס נישואין יהודי-מודרני יכול להיערך באמצעות ניהולה של רבנית את החופה, עריכת הסכמים משותפים בין בני הזוג ולא רק רישום והענקת כתובה לאישה ואפילו חיתון של זוגות חד מיניים עם כל האלמנטים הקשורים לחתונה יהודית כמו חופה, שבירת כוס וכו'. טקס חתונה אלטרנטיבי זה מוכר בשם חתונה רפורמית, והוא נערך על ידי תנועות רפורמיות בישראל המאמינות ביהדות ליברלית, שוויונית ופתוחה לכולם.

אפשרות נוספת היא לערוך טקס נישואין אזרחיים בארץ ללא כל אזכור או קשר לדת היהודית, כך שלמעשה מהלך הטקס לא ייערך תחת חופה, לא יהיה רב או רבנית שינהלו את הטקס וישיאו את הזוג וגם שבירת הכוס לא תהיה חלק מהטקס. טקס זה נחשב לחתונה חילונית, כאשר בני הזוג יכולים להחליט בצורה חופשית כיצד הם ירצו לערוך ולנהל אותה, וברוב המקרים בן משפחה, חבר קרוב או אפילו אדם מפורסם מנהל את הטקס ומחתן אותם.

האם נישואין אזרחיים בארץ מוכרים מבחינה פורמלית על ידי המדינה?לרוב זוגות שבוחרים לערוך טקס נישואין אזרחיים בארץ אינם מעוניינים מלכתחילה בקבלת תעודת נישואין מהמדינה

בין אם זוגות בחרו לערוך טקס נישואין רפורמי או טקס חתונה חילוני, אף אחד מטקסים אלו לא תופס מבחינת המדינה בצורה רשמית כיוון שהוא לא נערך בהתאם לתנאים שהרבנות מציבה, וכן בגלל שהוא נערך בתוך גבולות ישראל. לרוב זוגות שבוחרים לערוך טקס נישואין אזרחיים בארץ אינם מעוניינים מלכתחילה בקבלת תעודת נישואין מהמדינה, וכך בהתאם ברצון לקבל הכרה פורמלית מהמדינה.

מצד שני, זוגות מעוניינים לקבל סוג של הכרה מהמדינה לסטטוס הזוגי החדש שלהם כיוון שהם צפויים לנהל משק בית משותף יחד וגם להביא ילדים יחד, ולכן הם יכולים להציג עצמם כזוג של ידועים בציבור כדי להתאים לכם הזכויות הבירוקרטיות המגיעות להם על פי חוק.

כיצד לקבל הכרה פורמלית מהמדינה במקרה של נישואים אלטרנטיביים?

זוגות שרוצים לערוך חתונה אלטרנטיבית בארץ על פי בחירה חופשית אך עדיין לקבל את ההכרה הפורמלית לכך מהמדינה, יכולים לשלב את החתוה עם טקס נישואין אזרחי שהם יערכו מאחת מהמדינות המאפשרות זאת בחו"ל. אפשרות נוספת היא לערוך חוזה/הסכם זוגי שיש לו תוקף משפטי מבחינת המדינה, וכך למעשה לקבל את ההכרה הרשמית מהמדינה כי שניהם מנהלים חיים משותפים יחד וזכאים לזכויות הבירוקרטיות המגיעות להם כחוק. נוסף לכך, ישנם זוגות שבוחרים להנפיק תעודת זוגיות על ידי ארגון "משפחה חדשה" וכך לקבל הכרה לחיים הזוגיים המשותפים שלהם.

מתי כדאי לערוך טקס נישואין אזרחי בחו"ל?

כאמור, טקס נישואים אזרחי שנערך בארץ אינו מוכר על ידי הרשויות במדינה, כל שכן ברבנות, ולכן לא קיימת אפשרות לזוג שנישא בטקס שכזה לקבל לידיו תעודת נישואין. עבור זוגות שרוצים להחזיק את התעודה הפורמלית המכירה בנישואים שלהם, אם לצורך הכרה רשמית מהמדינה לכך או אפילו עבור הרגשת ביטחון בזוגיות שלהם, עליהם לערוך טקס נישואין אזרחי באחת מהמדינות המאפשרות זאת כדי לקבל תעודת נישואין רשמית.

על אף שמדינת ישראל לא מכירה בנישואין אזרחיים בארץ, היא מכירה ומקבלת תעודת נישואין אזרחית שהוחתמה על ידי רשויות פורמליות בעולם. בדרך הזו זוגות יכולים לערוך טקס נישואין רשמי וגם לקבל הכרה רשמית לכך ממדינת ישראל, מבלי לעבור את התהליכים והאילוצים שהרבנות הראשית לישראל מחייבת אותם.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חתונמי - נישואים אזרחים
חתונמי - נישואים אזרחים

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

בלוג

זכויות רפואיות

זכויות רפואיות הוא מונח המשמש לתיאור זכויותיו של אדם המקבל טיפול רפואי. זכויות המטופלים כוללות את הזכות לקבל יחס בכבוד

בלוג

ויאגרה ללא מרשם: האם יש דבר כזה?

שנים רבות הויאגרה הישנה שלטה בשוק הפתרונות לאין אונות ושפיכה מוקדמת. ההליך היה ידוע לכולם, פנייה מביכה לרופא על מנת

חתונה בקפריסין
חתונה בישראל
חתונה בפראג/סיישל/יוון