נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

החתונה היוונית שלכם תהיה בלתי נשכחת

חתונה אזרחית ביוון

זוגות שאינם מעוניינים לקיים טקס חתונה ברבנות "כדת משה וישראל" יוכלו למצוא חלופות שונות למימוש נישואיהם, ביניהם ניתן למנות זוגות המשתייכים למגזר הלהט"בים, זוגות פסולי חיתון שהרבנות מסרבת לחתן בישראל, גרושים וגרושות שלא קיבלו עדיין את תעודת הגירושין שלהם וכו'. אחת מהאלטרנטיביות הטובות ביותר לזוגות אלו למימוש קשרי הזוגיות שלהם היא לערוך חתונה אזרחית ביוון, וכך להצליח לעקוף את התנאים והסמכויות שהרבנות הראשית לישראל מטילה עליהם.

למרות שחתונה במדינה זרה נשמעת כמו תהליך מורכב וסבוך מאוד, מדובר על אפשרות מצוינת ומומלצת מאוד לכל זוגות ישראלים שרוצים להתחתן באופן רשמי, או כאלו שמאסו בטקסים והמנהגים הכרוכים בטקסי חתונה דתיים-אורתודוקסים. למעשה, יוון היא אחת מהיעדים החמים והפופולריים ביותר עבור ישראלים לקיום חתונה אזרחית, ובמאמר הנוכחי נרחיב על הנושא הזה בצורה מפורטת עם כל המידע שצריך לדעת.

חתונה אזרחית – מה זה אומר?

תהליך של חתונה אזרחית כרוך בקיום של טקס נישואין, ממש כפי שחתונה יהודית פורמלית נהוגה במדינה, כאשר ההבדל בין חתונהאחת מהאלטרנטיביות הטובות ביותר לזוגות שלא יכולים להינשא בישראל למימוש קשרי הזוגיות שלהם היא לערוך חתונה אזרחית ביוון יהודית וחתונה אזרחית הוא הגוף הפורמלי המעניק תוקף חוקי לנישואים. בישראל הגוף הרשמי הממונה על מתן תוקף לנישואין הינה הרבנות הראשית לישראל שהיא מוסד דתי, ואילו במדינות שונות בעולם הגוף הרשמי המעניק תוקף לנישואין הינה רשות אזרחית שאיננה מונעת מכל מניעים דתיים.

משום כך חתונה אזרחית ביוון מהווה את הפתרון המושלם לזוגות ישראלים שרוצים להתחתן בצורה פורמלית, כאשר טקס הנישואין שלהם לא יכול להתקיים במדינה כתוצאה מהגבלות שונות שהרבנות מטילה למיסוד הקשר הזוגי שלהם.

אילו זוגות יכולים לערוך חתונה אזרחית ביוון?

כל זוג בעל אזרחות ישראלית שרוצה לקבל את ההכרה הרשמית ממשרד הפנים כזוג נשוי, יכול לערוך חתונה אזרחית ביוון ולמעשה בכלחתונה אזרחית ביוון מהווה את הפתרון המושלם לזוגות ישראלים שרוצים להתחתן בצורה פורמלית מדינה אחרת כדי לקבל תוקף חוקי לנישואים שלהם. הודות לכך כל אותם זוגות שהם מסורבי חיתון על ידי הרבנות יכולים להינשא ללא כל סנקציות הכרוכות במוסדות דתיים, כמו זוגות חד מיניים, זוגות שאחד מבני הזוג איננו יהודי וכו'.

נוסף לאלו, ישנם זוגות ישראלים רבים שבוחרים לא להינשא ברבנות מטעמים אישיים-דתיים ומחליטים לערוך טקס נישואין בהתאם להעדפות האישיות שלהם, כך שגם זוגות שרוצים להכניס מאפיינים דתיים בטקס החתונה שלהם שאינם תואמים למנהגים הדתיים המסורתיים (כמו יהודים רפורמיים או המאמינים ביהדות קונסרבטיבית, יצטרכו לעשות זאת באמצעות טקס חתונה אזרחית. הסיבה לכך היא הסירוב של הרבנות הראשית לישראל להכיר בזוגות שלא נישאו על פי המסורת היהודית-אורתודוקסית, כך שהם אינם רשאים לקבל מהרבנות תעודת נישואין רשמית.

מה היתרונות בנישואין אזרחיים ביוון?

הבחירה ביוון כמדינה לערוך בה טקס נישואין אזרחיים פופולרית במיוחד הודות לכמה יתרונות בולטים:

  • מרחק – יוון ממוקמת קרוב מאוד לישראל מבחינה גיאוגרפית, כך שטיסה אליה אורכת מספר שעות בודדות בלבד ואיננה כרוכהחתונה אזרחית ביוון איננה כרוכה בהליכים בירוקרטיים רבים וסבוכים, ולרוב הזוגות שמעוניינים להתחתן במדינה יצטרכו להציג את המסמך המעיד כי הסטטוס האישי שלהם הוא רווקות בעצירות ביניים. הודות לכך זוגות ישראלים יכולים לתכנן את טקס החתונה האזרחית שלהם בצורה נוחה ופשוטה יותר, ולעיתים אפילו לתכנן את יום הטקס באותו היום בו הם טסים מישראל.
  • גמישות בירוקרטית – יוון מוכרת כמדינה התומכת ומעודדת את מוסד הנישואין האזרחיים, ולכן היא מקבלת לגבולותיה אזרחים מכל רחבי העולם שמעוניינים לערוך טקס חתונה אזרחית כפי שהם תמיד חלמו. הודות לעידוד הנישואין, חתונה אזרחית ביוון איננה כרוכה בהליכים בירוקרטיים רבים וסבוכים, ולרוב הזוגות שמעוניינים להתחתן במדינה יצטרכו להציג את המסמך המעיד כי הסטטוס האישי שלהם הוא רווקות.
  • עלויות נמוכות – כיוון שהקרבה הגיאוגרפית לישראל היא גבוהה מאוד, עלויות הטיסה ליוון הן נמוכות באופן יחסי ממדינות אחרות בעולם אליהן ניתן לטוס כדי לערוך חתונה אזרחית. מאפיין זה מאפשר לזוגות בעלי תקציב חתונה נמוך לממש את הרצון להינשא בצורה פורמלית, ולעיתים אף להצליח לחסוך את הצורך בארגון מקום לינה/שהייה לאחר הטקס ולחזור בטיסה ישירה לישראל כבר באותו היום.
  • נוחות תהליך – כל הפרמטרים הקשורים לתכנון חתונה אזרחית ביוון כמו מרחק, עלויות ובירוקרטיה מעניקים לזוגות את האפשרות להיכנס לתהליך נישואין פשוט, מהיר ונוח במיוחד למרות שמדובר על תכנון חתונה במדינה זרה.

אילו מסמכים יש להשיג לצורך חתונה אזרחית ביוון?

אחד מהמסמכים המהותיים ביותר למימוש טקס הנישואין האזרחיים ביוון, ולמעשה בכל מדינה אחרת בעולם, הוא טופס תמצית רישוםכל הפרמטרים הקשורים לתכנון חתונה אזרחית ביוון כמו מרחק, עלויות ובירוקרטיה מעניקים לזוגות את האפשרות להיכנס לתהליך נישואין פשוט אותו ניתן להשיג ממשרד הפנים בישראל. טופס זה נועד להעניק אסמכתא רשמית לרשות ביוון בנוגע למעמד האישי שלהם, וכי זהו מסמך המוכיח כי כל אחד מהם רווק והם רשאים להינשא בצורה חוקית ללא כל מניעה.

נוסף למסמך זה, על הזוגות להחזיק בדרכונים בתוקף שיאפשרו להם את האפשרות להיכנס בשערי המדינה, וגם ישמשו אותם כאמצעי זיהוי עבור הרשויות המטפלות בעניין הנישואין שלהם. כיוון שמדובר על טפסים ומסמכים רשמיים, הפקה שלהם דורשת תשלום של אגרות הן עבור הרשויות בישראל והן עבור הרשויות ביוון.

יש לזכור כי המצאת המסמכים איננה מספיקה כדי לקבל את האפשרות לנישואין ביוון, אלא כל המסמכים הרלוונטיים מוכרחים לעבור תרגום לשפה המקומית כדי שיהיו קבילים על ידי הרשויות ביוון. את המסמכים המתורגמים ניתן להשיג מנוטריון מוסמך שיעניק חתימה רשמית ותקפה עבור הרשויות ביוון. ישנם מקרים שחתימת נוטריון לא תספיק, ולכן יש לוודא כי המסמכים נושאים גם חותמת אפוסטיל המעניקה תוקף רשמי למסמכים בינלאומיים.

כיצד טקס הנישואין מתנהל ביוון?

חתונה אזרחית ביוון נערכת ללא כל סממנים דתיים, ולכן טקס החתונה נערך בצורה פורמלית בעיקר ומועבר על ידי פקיד/נציג מטעם

חתונה אזרחית ביוון נערכת ללא כל סממנים דתיים, ולכן טקס החתונה נערך בצורה פורמלית בעיקר ומועבר על ידי פקיד/נציג מטעם  קרדיט תמונה: freepik  העירייה

העירייה בה הזוג החליט להינשא ביוון. החתונה נערכת בבית העירייה, וההתנהלות שלה הינה קצרה ואורכת בממוצע כרבע שעה בלבד. ישנם זוגות שבוחרים להוסיף מאפיינים אישיים לטקס כמו אמירת נדרים, שילוב שיר, חתימה על הסכם זוגיות וכל מאפיין אחר שהם בוחרים לשלב בטקס החתונה שלהם.

כדי לתאם ציפיות עם טקס החתונה האזרחית שרוצים לערוך ביוון, חשוב ליצור קשר מקדים מול הנציגים בבית העירייה אליה מגיעים כדי לברר את כל הנושאים הקשורים למהלך הטקס, להציג את ההעדפות האישיות ובאופן כללי להגיע מוכנים מראש לכל תרחיש.

האם מדינת ישראל מכירה בנישואין אזרחיים?

למרות שהרבנות הראשית לישראל מסרבת לחתן זוגות שאינם מעוניינים/יכולים להינשא על פי הטקס היהודי-אורתודוקסי, מדינת ישראל מאפשרת להכיר בזוגות שנישאו במדינות אחרות ובכך מעניקה להם מעמד של זוג נשוי מן המניין. ישנן פסיקות של בית המשפט העליון המחייב את משרד הפנים בישראל להכיר בזוגות שנישאו בחתונה אזרחית, וכך למעשה אותם זוגות שלא נישאו ברבנות יכולים "לעקוף" את המוסד הדתי הזה ולקבל את ההכרה הפורמלית לנישואים שלהם.

כיוון שזוגות שנישאו בחתונה אזרחית בחו"ל יכולים לקבל מעמד של זוג נשוי בישראל, הם יהיו כמובן גם זכאים להטבות שונות שעומדות לזכותם של זוגות נשואים כמו לקיחת משכנתא, רישום בביטוח לאומי כנשואים וקבלת נקודות זכות, התנהלות מול גופים ומוסדות פורמליים במדינה וכל עניין אחר הקשור להצגת קשר זוגי רשמי ותקף.

מה העלות של תכנון חתונה אזרחית ביוון?

העלויות הכרוכות בתכנון חתונה אזרחית ביוון משתנות בהתאם לבחירתם של הזוגות שנישאים, כאשר העלויות המרכזיות מנותבות להסדרי הטיסה והשהייה ביוון וכן ארגון כל ההליכים הבירוקרטיים לצורך החתונה. כדאי ומומלץ להיעזר בחברות מקצועיות בתחום תכנון חתונות אזרחיות בחו"ל, כיוון שהן מציעות חבילות מותאמות אישית לזוגות שמעוניינים להינשא בחתונה אזרחית מבלי להיכנס להליכים מורכבים.

אז מה היה לנו בכתבה:

חתונמי - נישואים אזרחים
חתונמי - נישואים אזרחים

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

בלוג

כיצד להתלבש בסטייל לחתונת צהריים

בשנים האחרונות אנחנו רואים עליה באירועי צהריים ובחתונות הנערכות בשישי בבוקר. הסיבות למגמה הזו רבות. מצד אחד, הניסיון של כל

בלוג

מה זה חוק הגנת הפרטיות?

אנחנו חיים במדינה שבה גם לפרטיות שלנו יש חשיבות. אומנם זה נכון שבהרבה מאוד מובנים הפרטיות שלנו השתנתה כי אפשר

053-3563292
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!