fbpx

נישואין רפורמיים

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

חתונה היא רגע מרגש ומיוחד עבור כל זוג, כיוון שבמעמד הזה כל אחד מבני הזוג מבטיח אחד לשני להישאר יחד לנצח ולהקים משפחה. כיוון שהקונספט המרכזי של חתונה הוא טקס נישואין, קיימים כיום סוגים שונים של אפשרויות חתונה ולא רק טקס נישואין סטנדרטי על פי המסורת היהודית שיש לו מאפיינים דתיים-הלכתיים.

אחת מהאפשרויות הללו היא חתונה רפורמית, במהלכה בני הזוג נישאים על פי טקס נישואין הנהוג בזרם היהודי רפורמי. אם הנישואין על פי טקס חופה וקידושין הנהוגים ביהדות על פי ההלכה אינו הטקס שרציתם להתחתן בו, נרחיב במאמר הנוכחי על כל הנושא של נישואין רפורמיים.

רקע קצר על הזרם הרפורמי ביהדות

ביהדות קיימים כיום שלושה זרמים גדולים ומרכזיים, ביניהם קיימת גם היהדות הרפורמית שקרויה גם יהדות ליברלית או יהדותנישואין רפורמיים הינו טקס נישואים שנערך בין שני בני זוג על פי הדרך הליברלית של היהדות מתקדמת. זרם זה ביהדות דוגל בשינויים המתרחשים במהלך החיים בכל זמן נתון, כך שמאמיני זרם זה מעצבים עצמם והתנהגותם בהתאם לשינויים הללו ואינם דבקים רק באמונות ובטקסים שהיו נהוגים בימי קדם, ולכן למעשה מדובר על זרם ביהדות המסייע למאמינים בו להמשיך לדבוק במסורת היהודית ובערכים שהוטמעו בהם מבלי ליצור התנגשות עם חוקים שונים שנוצרו בעבר.

אחת הדוגמאות לכך היא טקס הנישואין שנערך על פי המסורת היהודית, כאשר טקס זה מטרתו חופה וקידושין והוא נערך על פי כמה "כללים" מחייבים כמו נישואין תחת חופה, רב שמקדש את החתן והכלה לעיני שני עדים לפחות, ענידת טבעת על אצבעה של הכלה, שבירת הכוס על ידי החתן ועוד מנהגים נוספים. על פי האמונה של הזרם הרפורמי, טקס נישואין זה אינו צריך להיערך על פי הטקסים שהיו נהוגים פעם וניתן לקיימו בהתאם לשינויים וחידושים שנוצרו במהלך השנים.

נישואין רפורמיים – מה זה אומר?

נישואין רפורמיים הינו טקס נישואים שנערך בין שני בני זוג על פי הדרך הליברלית של היהדות, כך שבסופו של דבר בני הזוג נישאים אחדנישואין רפורמיים יכולים להיערך בארץ על ידי רב גבר או רבה אישה לשני על פי הדרך בה ה רוצים ובוחרים כאשר הם מעוניינים לשמור על הערכים והמסורת היהודית כפי שהם רואים לנכון. נישואין רפורמיים יכולים להיערך בארץ על ידי רב גבר או רבה אישה, וכן בני הזוג שנישאים אחד לשני יכולים להיות גברים או נשים הנישאים לבני מינם.

למרות שטקס הנישואין הרפורמיים נשען על הערכים והמסורת היהודית, טקס זה אינו מוכר על ידי הרבנות הראשית לישראל ולכן זוג שבוחר להינשא בטקס כזה מוכרח להינשא קודם בחתונה אזרחית, ורק לאחר מכן לערוך חתונה רפורמית כפי שהוא רואה לנכון.

לאילו זוגות נישואין רפורמיים יוכלו להתאים?

כיוון שהיהדות הרפורמית תומכת בשינויים שמתרחשים ביהדות, ולא נשענת רק על מעמד הר סיני והתורה שניתנה למשה שזו האמונה

שהזרם האורתודוקסי תומך בה, טקס הנישואין הרפורמיים יכול להתאים לכל זוג שרוצה להינשא אחד לשני מבלי לערוך טקס נישואין מסורתי ו"מיושן" אלא להתאים את מאפייני הטקס להעדפותיהם האישיות.

יחד עם זאת יש לזכור כי טקס הנישואין הרפורמי מאפשר רק לבני זוג ששניהם יהודים להינשא אחד לשני, כיוון שמדובר על טקס נישואין יהודי הדוגל בכל הערכים והמסורת של העם היהודי. טקס ליברלי זה יכול להתאים לטקס נישואין של גבר ואישה שרוצים לערוך חופה מיוחדת ושונה ממהלך הנישואין היהודי ההלכתי, כך שהם יכולים לבחור רבה שתשיא אותם או כלה שרוצה לקדש את בעלה כפי שהוא מקדש אותה, כיוון שמהלך הטקס הרפורמי מעניק במה רחבה לשוויון שיש בין גברים ונשים ולכן טקס החופה מקבל ערך גדול יותר מקניין כספי כפי ששטר הכתובה המסורתי מייצג.

כיצד מתנהלת חתונה רפורמית?

כיוון שטקס נישואין רפורמיים אינו דומה לטקס נישואין הלכתי מסורתי, מהלך החתונה הרפורמית הוא שונה ואינו כולל את כל כללי הטקסכיוון שטקס נישואין רפורמיים אינו דומה לטקס נישואין הלכתי מסורתי, מהלך החתונה הרפורמית הוא שונה ואינו כולל את כל כללי הטקס שרגילים לראות בחתונה יהודית שרגילים לראות בחתונה יהודית. בטרם עריכת הטקס בני הזוג יישבו יחד עם הרב או הרבה המשיאים אותם כדי לתכנן את מהלך הטקס, כאשר ניתנת להם האפשרות לערוך אותו כרצונם ובכל דרך יצירתית שירצו במקביל לשמירה על המסורת והערכים שמתקיימים בטקס החופה והקידושין עם חופה כשרה, טקס קידושין עם טבעות, הבטחת חיים משותפי באמצעות כתובה המציינת את ההתחייבויות של בני הזוג אחד לשני והעצמת השוויון בין שניהם.

כיוון שהכתובה בטקס נישואין רפורמיים הינה שונה מהכתובה המסורתית בחתונה יהודית מסורתית, ישנם זוגות רבים הבוחרים לערוך הסכם ממון לפני טקס החופה כדי להביא על הכתוב את עניין הממון והחלוקה הכספית ביניהם במקרה של הפסקת הנישואין.

האם נישואין רפורמיים חוקיים מבחינת היהדות?

הרבנות הראשית לישראל הוא המוסד הראשי והרשמי בארץ האחראי על ענייני מסורת יהודית, ולכן זוג שנישא מקבל לידיו הכרה על נישואיו באמצעות תעודת נישואין רשמית הנושאת את החותמת של הרבנות הראשית, כך שבמעמד זה בני הזוג מוגדרים כנשואים באופן רשמי על פי מדינת ישראל. הרבנות הראשית לישראל איננה תומכת בהשקפות האמונה של הזרם הרפורמי, ולכן זוגות שמתחתנים על פי כללי הטקס הרפורמי אינם מוכרים על ידם כנשואים כיוון שהטקס לא נערך על פי המסורת ההלכתית. כתוצאה מכך אין כל הכרה רשמית לנישואי הזוג, והם אינם יכולים לקבל מעמד כזוג נשוי מבחינה חוקית ומשרד הפנים בישראל לא יכול לרשום אותם כנשואים.

כיצד לקבל הכרה לנישואים במשרד הפנים?

זוגות שרוצים להתחתן בחתונה יהודית אך אינם מעוניינים לאמץ את כללי הטקס של המסורת האורתודוקסית, נקלעים לצומת דרכים ביןטקס נישואין רפורמיים מוכרח להיעשות רק בשילוב של טקס נישואין אזרחיים שזהו טקס המוכר על ידי הרבנות הראשית לישראל מהלך הנישואים לבין הזכאות לקבלת הכרה ומעמד כזוג נשוי בישראל וכך קבלת הטבות וזכאויות שונות. משום כך טקס נישואין רפורמיים מוכרח להיעשות רק בשילוב של טקס נישואין אזרחיים שזהו טקס המוכר על ידי הרבנות הראשית לישראל, ורק לאחר קיומו בני הזוג יוכלו לקבל מהמדינה הכרה כזוג נשוי.

חתונה אזרחית מייצגת הליך נישואין שנערך בין בני זוג כאשר רשות אזרחית מעניקה להם מעמד של זוג נשוי, ולא מוסד בעל מאפיינים דתיים הקובע את ההחלטה של הנישואים של בני הזוג, כפי שהרבנות הראשית לישראל מעניקה את ההכרה החוקית לנישואים בין בני זוג על פי טקס דתי מסורתי בלבד. לכן הדרך לקבלת הכרה בישראל של זוג נשוי בהתאם לטקס נישואין רפורמיים, על בני הזוג לערוך חתונה אזרחית תחילה כדי שהרבנות הראשית בישראל תעניק להם את המעמד של זוג נשוי מבחינה רשמית, וכך ניתן יהיה לציין את המעמד החדש שלהם במשרד הפנים בהתאם לחוק.

היכן ניתן לערוך חתונה אזרחית?

כיוון שחתונה אזרחית היא הפתרון האידיאלי לכל זוג שרוצה לערוך חתונה רפורמית על רצונו האישי, עליהם למצוא את המקום המתאים לערוך בו את החתונה האזרחית. ההכרה בחתונה אזרחית בישראל נעשית רק בתנאי שהיא נערכה מחוץ לגבולות הארץ, ולכן על בני הזוג לטוס למדינה אחרת כדי לערוך חתונה אזרחית ולקבל את המעמד הפורמלי הנדרש מרשות אזרחית זרה.

כיום ישנן מגוון מדינות אליהם ישראלים בוחרים לטוס כדי לערוך חתונה אזרחית, ביניהן מדינות כמו יוון וקפריסין שהם קרובות יחסית מבחינה גאוגרפית, כך שניתן לעיתים לטוס באותו היום כדי להינשא מבחינה פורמלית ועוד באותו הערב לחזור לארץ ולערוך טקס נישואין רפורמיים.

קרדיט תמונה: pexels.com
אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לחתונה אזרחית
המרכז לחתונה אזרחית

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

053-3569517

חתונה אזרחית בקפריסין

חתונה אזרחית בזום

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

נישואים אזרחים זה כבר לא מה שהיה פעם, אם פעם להתחתן בנישואים אזרחיים היה תהליך מורכב שכולל בירוקרטיה רבה טיסה למדינה זרה שתומכת ברעיון תשלום כסף רב וכו'..

כיום התהליך קל ופשוט בהרבה. הכירו את הדור החדש של החתונות האזרחיות- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

אנו נדאג לכם לכל פרט מרגע הבקשה ועד אשר תהיו נשואים רשמית.

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!