fbpx

חתונה אזרחית זכויות

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

מימוש הקשר הזוגי באמצעות טקס חתונה לא רק מעצים את המחויבות הזוגית בין בני הזוג, אלא גם מאפשר להם להשיג את הזכויותהשאלה בנוגע לנושא חתונה אזרחית זכויות, האם בני זוג שבוחרים או נאלצים להינשא מחוץ לפיקוח הרבנות יכולים עדיין לקבל את הזכויות המגיעות לכל זוג נשוי המגיעות להם על פי חוק. במדינת ישראל שינוי הסטטוס הזוגי לא רק מציב בפני הזוג את הצורך להסתגל לשינויים הכרוכים במעמד החדש, אלא גם מציב להם את האפשרות לדרוש את המגיע להם כדי להצליח לחיות חיות משותפים יחד ולנהל משק בית בצורה טובה.

בכדי שזוג יוכר כזוג נשוי על ידי המדינה, עליהם לעבור טקס חתונה מסורתי הכרוך במנהגים וטקסים דתיים על פי היהדות, כאשר חובה זו מפוקחת ומנוהלת על ידי הרבנות הראשית לישראל שהינו מוסד דתי ופורמלי במדינה. כיוון שהרבנות היא המוסד האחראי על נושא הנישואין בין בני זוג, טקס החתונה מוכרח לכלול את כל אותם מאפיינים דתיים הקשורים בכך וכל טקס אחר לא בא בחשבון.

מכאן עולה השאלה בנוגע לנושא חתונה אזרחית זכויות, האם בני זוג שבוחרים או נאלצים להינשא מחוץ לפיקוח הרבנות יכולים עדיין לקבל את הזכויות המגיעות לכל זוג נשוי? נרחיב על הנושא הזה במאמר הנוכחי.

האם חתונה אזרחית מוכרת בישראל?חתונה אזרחית כרוכה בטקס נישואין שנעשה ומנוהל על ידי רשות אזרחית ולא רשות דתית

חתונה אזרחית כרוכה בטקס נישואין שנעשה ומנוהל על ידי רשות אזרחית ולא רשות דתית, ולכן חתונה שכזו לא יכולה להיערך בישראל כיוון שהרבנות היא זו המכתיבה את הכללים הקשורים לנושא החתונה בישראל. לכן זוג שעורך חתונה אזרחית לא יכול לקבל את ההכרה לכך מהמוסד הדתי האחראי על מתן תעודות פורמליות לנישואי בני זוג, אך ההכרה הרשמית בנוגע להיותם זוג נשוי יכולה להגיע מהרשויות הבירוקרטיות בישראל וכך להשיג את הזכויות הכרוכות בכך עבור הזוג.

כיצד הרבנות רואה את תהליך הנישואין האזרחיים?

הרבנות הראשית לישראל מציבה רק אלטרנטיבה אחת עבור זוגות ישראלים שרוצים לערוך טקס חתונה בישראל, וזאת בהתאם לכללי טקס החתונה שמוכתבים על פי הזרם היהודי-אורתודוקסי. טקס זה כרוך במהותו בקידושי האישה על ידי הגבר, כאשר מנהגים כמו ניהול טקס על ידי רב מוסמך, ענידת טבעת, חתימה על כתובה ושבירת הכוס הם חלק מהטקסים שמוכרחים להיערך בחופה כדי שהרבנות תכיר בטקס כטקס נישואין תקף ורשמי.

כל טקס נישואין אחר שנערך אינו מוכר על ידי הרבנות, גם כאשר זוגות בוחרים לערוך טקס נישואין יהודי שיש בו מאפיינים ליברליים ומתקדמים יותר, כמו טקס חתונה רפורמי או חתונה קונסרבטיבית. טקסים כאלו לא יאפשרו לבני הזוג להשיג את תעודת הנישואין שלהם מהרבנות, וכך למעשה לא יוכלו להציג מסמך בפני הרשויות המעיד כי הם נשואים באופן רשמי.

חתונה אזרחית זכויות – כיצד תוכלו להשיג את מה שמגיע לכם מהמדינה?חתונה אזרחית זכויות – כיצד תוכלו להשיג את הזכויות שמגיעות לכם מהמדינה

מהות טקס החתונה מהווה עבור רבים את הרגשת הביטחון והאמון בכניסה אל פרק חדש ומחייב בחיי הזוגיות, כאשר תעודת הנישואין מהווה מעין הוכחה רשמית וסופית לכך שכל אחד מבני הזוג מחויב לשני במעין חוזה משפטי. לכן כאשר זוגות מעוניינים לקבל את המסמך הרשמי של תעודת הנישואין שנותן תוקף לחתונה שלהם, הם יהיו מחויבים לעשות זאת דרך הרבנות כדי לקבל אותה לידיהם ללא בעיות.

בנוסף לתחושת הביטחון, תעודת נישואין מקנה כאמור גם את האפשרות לממש את הזכויות המגיעות לבני זוג נשואים, ולכן זוגות שאינם יכולים או לא מעוניינים לערוך חתונה דרך מוסד הרבנות הדתי יהיו מוכרחים לערוך טקס חתונה אזרחי כדי לקבל תעודה רשמית לנישואים שלהם. באמצעות תעודת הנישואים שמוכיחה כי בני הזוג נישאו על ידי רשות אזרחית במדינה זרה, מדינת ישראל תוכל להכיר בהם כזוג נשוי ולהעניק להם את הזכויות המגיעות להם כחוק.

מה כרוך בתהליך טקס חתונה אזרחית בחו"ל?כיצד לבחור יעד מוצלח לנישואים אזרחיים ומה הן הזכויות של בני הזוג לאחר שעברו טקס חתונה אזרחית

למרות שנשמע כי תכנון חתונה אזרחית בחו"ל הוא תהליך מורכב ולא פשוט כלל, זוגות רבים מופתעים כיצד למעשה תהליך זה הינו קל ונוח גם אם כרוך בכך טיסה מעבר לים למדינה זרה. ישנן מדינות שונות בעולם המאפשרות לערוך בשטחיהן את טקס החתונה, אך לפני שבוחרים יעד מתאים יש לברר האם אותו יעד מאפשר להשיא זוגות בעלי אזרחות ישראלית, זאת על פי ההסכמים שנחתמו מול מדינת ישראל ואותן מדינות.

מהלך ופרוצדורת החתונה האזרחית משתנה ממדינה למדינה, כאשר לרוב המדינות יבקשו מבני הזוג להציג טופס תמצית רישום המעיד על הסטטוס האישי של כל אחד מהם, כדי לוודא כי הם אכן רווקים ולא נשואים כבר לאדם אחר. כיוון שטקס החתונה הוא פורמלי ולא דתי, הוא נערך בבתי עירייה על ידי ראש העיר או נציג אחר מטעם העירייה של העיר בה בני הזוג מחליטים לערוך את הטקס. הטקס הבסיסי הוא קצר ונמשך כרבע שעה בלבד, כאשר ניתנת לבני הזוג האפשרות להוסיף מאפיינים וטקסים אישיים על פי בחירה אישית שלהם.

כיוון שקיום טקס החתונה במדינה זרה דורש להציג מסמכים ואישורים שונים על בני הזוג, על כל המסמכים הללו להיות מתורגמים על ידי נוטריון כדי להעניק להם אישור תקף מבחינה משפטית, וכן כדי לסייע להליך מתן תעודת הנישואין על ידי הרשויות המקומיות.

באילו מדינות ניתן לערוך טקסי חתונה אזרחית?

באילו מדינות ניתן לערוך טקסי חתונה אזרחית ומה זכויות הזוג בארץ לאחר שהתחתנו בחו"ל

היצע המדינות המאפשרות לערוך טקס חתונה של זוגות ישראלים הוא מגוון, אך ניתן למצוא בין שלל המדינות כמה יעדים בולטים ומועדפים ביותר על ישראלים כמו יוון, צ'כיה, קפריסין וארצות הברית. עבור זוגות שמחפשים יעד קרוב יחסית וכך גם זול לצורך סידורי הטיסה והשהייה, יוון וקפריסין הן המדינות המומלצות ביותר לטוס אליהן. שתיהן נמצאות במרחק גיאוגרפי קרוב מאוד לישראל, וגם ההליכים הבירוקרטיים הדרושים לעריכת טקס החתונה הינם נוחים מאוד.

צ'כיה גם היא מדינה אהובה על הישראלים לתכנון טקס החתונה האזרחית, כאשר פראג היא העיר המרכזית אליה מגיעים כדי להינשא וגם על הדרך לערוך חופשה או אפילו ירח דבש קצר בעיר הרומנטית הזו. בארצות הברית יש כמה מדינות בהן זוגות יכולים להינשא בהליך קצר ופשוט, אך הסדרי הטיסה והשהייה הם יותר יקרים כיוון שמדובר על יעד רחוק ויקר יותר מבחינת מחירי טיסות, מלונות, הוצאות מחייה במהלך השהייה במקום וכו'.

האם חתונה אזרחית בחו"ל מונעת ממכם להינשא גם בארץ?

זוגות שרוצים לקבל תעודת נישואין רשמית שאיננה מהרבנות כדי לקבל את הזכויות המגיעות להם ממדינת ישראל, צריכים לערוך טקס חתונה אזרחית מחוץ לגבולות ישראל ולקבל את התעודה מהרשות שהשיאה אותם במדינתה. למרות שטקס החתונה נערך בחו"ל, אין זה אומר כי זוגות לא יוכלו לקיים טקס חתונה חגיגי ושמח יחד עם כל בני המשפחה והחברים בארץ.

לכן הבחירה של רוב הזוגות היא לטוס למדינה זרה כדי לערוך טקס חתונה פורמלי, ולאחר חזרתם לארץ לערוך טקס חתונה אלטרנטיבי ממש כמו מסיבת חתונה רגילה שכל זוג עורך בארץ באולם או גן אירועים, מועדון, שטח פתוח או כל מקום אחר בו רוצים לחגוג.

חתונה אזרחית זכויות שמגיעות לכם לאחר הטקס

לאחר קיום טקס החתונה וקבלת תעודת נישואין רשמית, בני הזוג יכולים ליהנות מזכויות שונות כמו סיוע ברכישת דירה, רישום בביטוח לאומי כדי לקבל קצבאות, זכות לקבלת תגמולים ופיצויים מהמדינה ועוד זאת רק לאחר שהם ביצעו רישום פורמלי דרך משרד הפנים.

החתונה היוונית שלכם תהיה בלתי נשכחת
אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לחתונה אזרחית
המרכז לחתונה אזרחית

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

053-3569517

חתונה אזרחית בקפריסין

חתונה אזרחית בזום

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

נישואים אזרחים זה כבר לא מה שהיה פעם, אם פעם להתחתן בנישואים אזרחיים היה תהליך מורכב שכולל בירוקרטיה רבה טיסה למדינה זרה שתומכת ברעיון תשלום כסף רב וכו'..

כיום התהליך קל ופשוט בהרבה. הכירו את הדור החדש של החתונות האזרחיות- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

אנו נדאג לכם לכל פרט מרגע הבקשה ועד אשר תהיו נשואים רשמית.

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!