fbpx

גירושין בהסכמה

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

עד לא לפני הרבה מאוד שנים הדבר הראשון שעלה לאנשים לראש כשהם שמעו את המילה "גירושין" היה – מלחמה. מספיק להביא על אחד הסרטים ההוליוודיים מהתקופה ההיא בהם גירושין היו חלק מהתסריט כדי לקבל תמונה מאוד שלילית בה כל אחד מבני הזוג לוקח עורך דין מתוך מטרה להוציא כמה שיותר מהצד השני, נאבק ללא עכבות ומשאיר אחריו אדמה משפחתית חרוכה. למזלנו המצב היום השתנה באופן דרמטי. זוגות נשואים שהקשר שלהם הגיע אל סופו מבינים שלשניהם יש אינטרס להתגרש יפה, בשיתוף פעולה ובתקשורת טובה. למענם ולמען ילדיהם.

מחקרים רבים שנערכו בתחום הראו כי לאופן בו נוהל תהליך הגירושין הייתה השפעה מכרעת על הקשר בין ההורים בשנים הבאות ובמיוחד על היכולת של הילדים להתגבר על המשבר הזה. ילדים להורים שהתגרשו דרך מלחמות משפטיות פיתחו חרדות, סבלו מירידה בלימודים, מקשיים חברתיים ועוד. לעומת זאת ילדים להורים שהתגרשו בטוב ובהידברות בהצליחו לשמר תקשורת טובה גם בהמשך – הצליחו לצלוח את הטלטלה הזאת ובמקרים רבים אף לצמוח ממנה.

אחד הגורמים שהביאו לכך שרוב הזוגות מצליחים להתגרש בצורה חיובית תוך כדי הסכמות הדדיות ביניהם היא עלייתו של תחום הגישור. תהליך גירושין הוא תהליך מורכב מבחינה רגשית, גם כשהוא נעשה בהסכמה, ולכן הכלים שיש להשתמש בהם על מנת שיצליח לא יכולים להיות כלים משפטיים שמתעלמים כליל מהצורך של בני הזוג לבטא גם את הרגשות הרבים שמציפים אותם בתקופת הפרידה לצד חיפוש פתרונות מעשיים.

במישור הרגשי תהליך גישור גירושין בהסכמה שמנוהל נכון יכול לפחית בצורה דרמטית את עוצמת הרגשות והכעסים של אחד הצדדים שנפגע כתוצאה מעזיבתו של השני, כמו גם את רגשות הצד השני שלעתים חש אשמה או אכזבה. כשרגשות אלו ואחרים מקבלים מקום בטוח לצאת החוצה, מקבל כל צד הזדמנות להכיר את המקום בו נמצא הצד השני ולחשוף את המקום הרגשי שלו. לאחר שזה קורה, נפתחת אפשרות לדבר גם על העתיד, על פתרונות פרקטיים שיעזרו לקיים חיים בשני בתים ויתנו לילדים את הקרקע הטובה ביותר לצמוח ממנה מתוך משבר הגירושין.

את תהליך זה מוביל מגשר הגירושין אשר לו יש את הכלים והניסיון להוביל את השיח אל עבר הסכמות משותפות מסייע לשני בני הזוג לנהל את המו”מ שביניהם על סוגיות הילדים, הרכוש ושאר הנושאים החשובים להם להמשך חייהם, בצורה שאינה תחרותית ואינה כרוכה במלחמה אחד בשני. מו”מ הנעשה בשיתוף פעולה עוזר לבני הזוג להתמודד יחד מול הבעיה לעומת מקרים בהם טועים הצדדים לחשוב שהבעיה היא הצד השני והגיע להסכם גירושין בהסכמה.

איך נראה הסכם גירושין שהושג בתהליך גישור?

הסכם גירושין בהסכמה כולל את כלל הנושאים החשובים לניהול חיי המשפחה בשני בתים נפרדים. רשימת הנושאים המופיעה בהסכם מורכבת מכל הסודיות שלשני הצדדים היה חשוב לדון בהן כמו גם בנושאים נוספים שהעלה מגשר הגירושין במהלך התהליך. אורכו של הסכם גירושין שהושג בתהליך גישור הינו בין 9 ל- 16 עמודים. הצורך בהסכם ארוך ומקיף שכזה נולד מתוך הרצון לוודא שלא יצוצו נושאים שיעוררו מחלוקת בעתיד מבלי שהוסדרו מנגנונים נכונים ומוסכמים לפתרונם מבעוד מועד.

הסכם הגירושין מוגש עם סיום הליך הגישור לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני שם חותם ומאשר אותו שופט/דיין. על מנת ולאשר את ההסכם ולתת לו מעמד של פסק דין מוודא השופט שזכויות הילדים לא נפגעו וכי אין אלמנטים בהסכם שהושגו בכפייה. לאחר שמוודא השופט את תקינות ההסכם, הוא חותם עליו ונותן לו תוקף של פסק דין.

לאחר החתימה של השופט או הדיין על הסכם הגירושין, פונים בני הזוג המתגרשים לבית הדין הרבני שם הם מקיימים את טקס הגירושין (סידור הגט).

 

לסיכום, על אף הטלטלה העזה המגיעה עם תהליך גירושין בהבכמה ועל אף שהיא מציפה רגשות רבים ומפעילה אצל כל אדם את מנגנוני ההישרדות הבסיסיים ביותר שלו – לשאלה איך להתגרש יפה יש תשובה מאוד ברורה. בהידברות, בחתירה למציאת מטרות משותפות מתוכן יוולדו גם הסכמות, בהסתכלות לעתיד שאנחנו מאחלים לעצמנו ולילדים שלנו על אף הרגע המורכב הזה. הבחירה בידכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
המרכז לחתונה אזרחית
המרכז לחתונה אזרחית

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

053-3569517

חתונה אזרחית בקפריסין

חתונה אזרחית בזום

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

נישואים אזרחים זה כבר לא מה שהיה פעם, אם פעם להתחתן בנישואים אזרחיים היה תהליך מורכב שכולל בירוקרטיה רבה טיסה למדינה זרה שתומכת ברעיון תשלום כסף רב וכו'..

כיום התהליך קל ופשוט בהרבה. הכירו את הדור החדש של החתונות האזרחיות- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

אנו נדאג לכם לכל פרט מרגע הבקשה ועד אשר תהיו נשואים רשמית.

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!