נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

קרדיט תמונה: freepik

3 עצות מועילות – למי ששוקלים להתגרש

ישנן סיבות רבות הגורמות לבני זוג לשקול להתגרש. לפעמים, מדובר בסיבות מוצדקות, שגירושין בגינן יהיו הפעולה הנכונה עבור בני הזוג. לצד זאת, לפעמים מדובר בסיבות פחות מוצדקות, שלא מונעות כל אפשרות להמשיך בחיי נישואין טובים ומאושרים.

במאמר זה אציג שלוש עצות לבני זוג אשר שוקלים להתגרש.

 

טיפול זוגי

לרוב, בני זוג ששוקלים להתגרש הם נסערים למדי ומבולבלים, וכתוצאה מכך נוטים לראות את מצבם באופן שונה, לעתים חמור יותר, מכפי שהוא במציאות.

טיפול זוגי יכול להציג לבני הזוג מעין שקיפות מצב מקצועית, שבני הזוג, כנראה, התקשו לראות עקב סערת הרגשות בה היו נתונים. מעבר לעובדה שהמטפל הזוגי הוא איש מקצוע בעל ניסיון רב בתחומו, הרי שאין לו היכרות מוקדמת עם אף אחד מבני הזוג, ולכן אין כל חשש שבמידה והוא יטה לטובת צד מסוים – יהיה זה באופן שאינו אובייקטיבי.

שקיפות מצב שכזו, מצד המטפל הזוגי, לצד כנות ושיתוף פעולה מלא מצד בני הזוג במהלך הטיפול הזוגי, יכולים בהחלט לפתור את הבעיה/הבעיות שבעקבותיה/ן שקלו בני הזוג להתגרש, ובסופו של דבר למנוע את הגירושין.

 

התחשבות בגורמים נוספים

בני זוג ששוקלים להתגרש, נוטים, פעמים רבות, לחשוב על עצמם בלבד, וכן לא לצפות פני עתיד כלל, עקב סערת הרגשות שבה הם נתונים והכעס על בן זוגם.

התחשבות בגורמים נוספים יכולה לגרום לבני הזוג להתייחס באופן שונה, ולעתים קל יותר, למשבר הזוגי שלהם.

על בני הזוג לחשוב על ההשלכות שיכולות להיות לגירושיהם, במידה ואלו יתממשו.

לדוגמה, אם לבני הזוג יש ילדים, כיצד הגירושין ישפיעו עליהם? האם הדבר יהווה עבורם טראומה של ממש, באופן שישפיע עליהם לטווח הארוך? האם ואיך הדבר ישפיע על ביטחונם העצמי? על האמון בהוריהם ועל יחסיהם עמם?

גורם נוסף שבני הזוג צריכים להתחשב בו הוא, כמובן, עתידם האישי. איך יראו חייהם לאחר הגירושין? האם הם יסתדרו מבחינה כלכלית?

התחשבות בגורמים נוספים, כמו ילדיהם של בני הזוג וכן החיים היומיומיים לאחר הגירושין, תגרום לבני הזוג להגיע להחלטה נכונה ושקולה יותר. ייתכן ובני הזוג בכל זאת יחליטו שהפעולה שעליהם לעשות היא להתגרש, אך גם ייתכן בהחלט שבני הזוג יראו את הסיבה/הסיבות שבגינן שקלו להתגרש כמשניות, ובסופו של דבר יחליטו שלא להתגרש.

 

תיעוד ואיסוף מסמכים

בני זוג ששוקלים להתגרש, אף אם הם אינם בטוחים שיעשו זאת, צריכים לתעד ולאסוף אסמכתאות ומסמכים שונים, בכל הנוגע לרכוש, התחייבויות, הכנסות/הוצאות כספים וכדומה.

לפעולות התיעוד והאיסוף יש חשיבות עצומה, שכן אם בסופו של דבר בני הזוג יחליטו באופן סופי להתגרש – המסמכים עלולים להיעלם והסיכוי לשחזר אותם יהיה קטן מאוד עד בלתי אפשרי.

 

לסיכום, לבני זוג ששוקלים להתגרש כדאי לעשות שלוש פעולות עיקריות: ללכת לטיפול זוגי, להתחשב בגורמים נוספים כמו חייהם היומיומיים שלהם ושל ילדיהם לאחר הגירושין, וכן לתעד ולאסוף מסמכים בכל הנוגע לרכוש ולעניינים פיננסיים.

כמובן שפעולות אלה לא מבטיחות את מניעת הגירושין, אלא הן גורמות לכך שגם אם בני הזוג יחליטו בסופו של דבר להתגרש – זה יהיה לאחר מחשבה עמוקה, אמיתית ולא פזיזה, ואף ייתכן שכך בני הזוג ישמרו על יחסים טובים גם לאחר גירושיהם.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חתונמי - נישואים אזרחים
חתונמי - נישואים אזרחים

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

בלוג

יישוב סכסוכים במשפחה

יישוב סכסוכים במשפחה אילו הם סכסוכים עקב ירושה, חתונה, גירושין וכד'. הדרך המוכרת ליישוב הסכסוכים היא דרך המערך המשפחתי והם

חתונה בקפריסין
חתונה בישראל
חתונה בפראג/סיישל/יוון