fbpx

חתונה בזום

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

חתונה בזוםהתהליך החדשני של נישואי יוטה מציע את השלמות בין הערכים המסורתיים של ברית הנישואין ובין ההפשטות הטכנולוגית המודרנית. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת, הזוגות יכולים לחגוג את היום הגדול בחוויה פשוטה ואופטימלית, בהתאם לרצונם ולצרכיהם האישיים. על חתונה בזום ביוטה נרחיב במאמר הבא.

 

מהי חתונה בזום?

בעידן של היום בו הטכנולוגיה מתקדמת, התגלתה גישה חדשה לנישואין המקטינה את המרחקים הגאוגרפיים. מדובר במערכת חדשנית שמאפשרת לזוגות מרחבי העולם לחתום ברית נישואין, באמצעות פלטפורמת הווידאו של זום. המערכת מאפשרת להם להשתתף בטקס רשמי וחוקי, שבו הם חותמים על ברית הנישואין, וכך מתאפשרת להם החוויה המשמעותית, מבלי להיות תלויים בהגעה פיזית למקום מסוים.

במסגרת המערכת החדשה, עורך נישואין מוסמך ממדינת יוטה מנהל את הטקס. הזוג מתחבר לפלטפורמת הווידאו בזמן הטקס, ובהנחייתו של העורך המוסמך, הם חותמים את ברית הנישואין. הטקס מותאם במיוחד לסביבת הווידאו הווירטואלית, והעורך מבצע את כל הנגיעות המשפטיות והמנהליות הנדרשות, ומוודא שהכל מתבצע בהתאם להלכות ולתקנות הנישואין.

באמצעות מערכת הנישואין הווירטואלית החדשה, הושג פתרון יעיל ומשמעותי לאתגרי המרחק והגאוגרפיה שבנישואין בימי היום.

השלבים בתהליך

חתונה בזום ביוטה היא תהליך שכולל מספר שלבים שונים לביצועו. השלבים הכלולים בתהליך כוללים-

 • שלב ההכנות

במעמד ההכנות, הזוג יתבקש לשלוח צילום של מסמך זיהוי מאמצעי הזיהוי הרשמיים (כמו דרכון, רישיון נהיגה או תעודת זהות). לאחר מכן, בני הזוג יקבלו מסמכים למילוי הכוללים פרטים אישיים, הסכם שכר טרחה והצהרה.

 • ניהול הטקס

הטקס עצמו יתנהל על ידי עורך נישואין מוסמך ממדינת יוטה, אשר יצטרף לפלטפורמת הווידאו בזמן הטקס. הוא יבצע את הפרוצדורה הרשמית והמשפטית, ויוודא שכל נוהל הולך לפי התקנים. זה מבטיח שהטקס יהיה חוקי ויתקיים כראוי.

 • קבלת תעודות

לאחר שהטקס יסתיים יונפקו שתי תעודות נישואין- האחת דיגיטלית והשנייה התעודה המקורית. כל תעודה תכלול את חתימותיהם של העדים ואת חתימתו של פקיד מרשם האוכלוסין במדינת יוטה. תעודת הנישואין המקורית תישלח לבני הזוג על ידי דואר רשום ואיתה הם יוכלו להירשם במשרד הפנים.

 • רישום במשרד הפנים

לאחר קבלתה של תעודת הנישואין המקורית, על בני הזוג יהיה להגיע למשרד הפנים במקום מגוריהם ולהגיש את תעודת הנישואין לצורך רישום. כך הזוג יירשם כזוג נשוי. חשוב מאוד שתעודת הנישואין תהיה מאומתת עם חותמת אפוסטיל על מנת שמשרד הפנים יכיר בה ובנישואים עצמם.

היתרון של גמישות גאוגרפית

אחד היתרונות המשמעותיים שבטקס חתונה בזום ביוטה הוא הגמישות הגאוגרפית. בצורה זו זוגות מרחבי העולם, וכך גם אזרחים ישראלים, יכולים לבצע את הטקס במקום המוכר והנעים להם, מבלי להפריע לחיי היומיום שלהם או להזדמנויות המקרה שבהן הם נמצאים. הזוגות יכולים לכוון את מרכז תשומת הלב שלהם לחוויית הנישואין עצמה, ולגמרי להתעלם מהמגבלות הגאוגרפיות המקריות.

כך הזוג יכול להחליט איפה לקיים את הטקס – בסביבתם המוכרת והנוחה, בלי הצורך לעבור טיסה ארוכה או להגיע ליעד מסוים. כך זה מאפשר להם להתמקד בחוויית הנישואין עצמה, בלי להפריע לשגרת חייהם היומיומית. לכן, אם אתם מעוניינים בחתונה אזרחית אך לא רוצים או לא יכולים להגיע למדינה אחרת, האופציה של חתונה בזום היא האופציה הנוחה ביותר והטובה ביותר. כך תוכלו להיות בטוחים שתעברו טקס חוקי ורשמי בצורה פשוטה מהמקום בו אתם נמצאים.

המסמכים הנדרשים

כאשר עורכים חתונה בזום ביוטה ישנם מסמכים שחייבים להגיש על מנת להשלים את תהליך הנישואין. המסמכים החשובים הם-

 1. "נולה אוסטה": מסמך המאשר אי-התנגדות של המדינה לנישואי הזוג. דרך זו המדינה מצהירה על חוקיות הנישואין המתוכננים, ואין חסימות מצידה המשפטית או המנהלית.
 2. תמצית רישום ממרשם האוכלוסין: מסמך רשמי המציין את מעמד הזוג מבחינת המדינה. המסמך יכול לכלול פרטים נוספים על הזוג.
 3. דרכון ישראלי בתוקף: יש לוודא כי תוקף הדרכון תקף לכל תקופת הנסיעה הצפויה. חשוב לבדוק את דרישות מדינת היעד לגבי תוקפו של הדרכון.
 4. תעודת לידה: במקרים מסוימים יתכן ויהיה צורך להציג תעודת לידה. יש לוודא עם הרשויות המקומיות אם היא נדרשת.
 5. תעודת פטירה/גירושין/התרת ברית זוגיות: אם היו לזוג יחסי זוגיות קודמים, עשויים לבקש מסמך שמאשר את המצב הקודם, כמו תעודת פטירה, גירושין או התרת ברית זוגיות.

כדי לוודא את תהליך הנישואין בצורה חלקה, כדאי לבדוק מראש את דרישות מדינת היעד ולהביא את המסמכים הנדרשים. בכך נגרום לסדר ולשקט בימי החגיגה, ונוכל לצבור זיכרונות אוהבים מהטקס המיוחד הזה.

האם כל אחד יכול לבצע חתונה בזום?

האפשרות להתחתן באמצעות טכנולוגיה, דרך פלטפורמת וידאו כמו זום, היא אפשרית לכל זוג בין אם הם נמצאים במחוז יוטה שבארצות הברית, ובין אם הם נמצאים במדינות אחרות. זכות זו מוענקת ביוטה לזוגות בכל הגילאים, תחת כל רקע תרבותי, דתי, גזעי ומיני, ואינה תלויה במין הזוג. דבר זה משמעו כי זוגות מגוונים יכולים להשתמש באפשרות זו ולקיים טקס חתונה אזרחי בזום בצורה נכונה ובקלות.

הרשימה הבאה מציינת מקרים שבהם זוגות יכולים להשתמש באפשרות זו-

 1. בני זוג אזרחים ישראלים שגרים או לא גרים במדינת יוטה ומתכננים להתחתן.
 2. בני זוג שבהם אחד מהם אזרח או תושב של מדינת ישראל והשני הוא תייר או אזרח זר.
 3. בני זוג אזרחים זרים הנמצאים במדינה שונה ממדינת המגורים.
 4. בני זוג המגיעים מרקע דתי שונה.
 5. בני זוג אשר אחד מהם נתקע עקב עיכובי יציאה ממדינתו.
 6. בני זוג מקהילת הלהט"ב.
 7. בני זוג שאין להם דרכון בתוקף, שבמקרה כזה ניתן להשתמש בתעודת זהות או תעודה רשמית אחרת.
 8. בני זוג בתהליך חדלות פירעון או פשיטת רגל.

על ידי כך זוגות מרחבי העולם יכולים להתחיל את חייהם המשותפים בצורה פשוטה, טכנולוגית ובטוחה, ולהקים חתונה חוקית ורשמית דרך הגשת מסמכים חשובים דרך פלטפורמת הווידאו.

נישואים אונליין בזוםמעל 20% מהזוגות שרוצים להתחתן בארץ אינם יכולים לעשות זאת דרך הרבנות, מה שמוביל להגבלות באפשרויות הנישואין שלהם. אף בקרב ה-80% הנותרים, קיימים זוגות שמעדיפים דרכים אחרות לטקס הנישואין מבלי להשתמש בשירותי הרבנות. בעזרת חתונה אזרחית ניתן למצוא אלטרנטיבה עבור זוגות אלו. כיום, במקום לנסוע למדינה אחרת, לשלם סכומים גבוהים מאוד על טיסות ולינה, ניתן לערוך טקס נישואים אונליין בזום. כך זוגות רבים יכולים להתחתן בחתונה אזרחית בזום ולקבל הכרה מהמדינה גם בלעדי קשר דתי.

מדוע לערוך נישואים אזרחיים?

זוגות רבים בוחרים במסלולים אחרים להינשא בהם מחוץ לרבנות. המגמה הזו נמשכת מסיבות שונות ומגוונות, בהן-

 1. חתונה הנערכת מבלי לערב את הדת- זוגות רבים מעדיפים להתחתן בנישואין אזרחיים על מנת לשמור על עקרונות חילוניים או להימנע מהתערבות דתית בחייהם.
 2. השתייכות לזרמים לא אורתודוקסיים- זוגות ששייכים לזרמים דתיים שונים, שאינם חלק מהזרם האורתודוקסי, לא יכולים להתחתן ברבנות עקב ההגבלות הדתיות שבה.
 3. התנגדות לאופי הקנייני בטקס הנישואין- יש זוגות שמתנגדים לאופן הקנייני שבטקס הנישואין המתבצע ברבנות ומעדיפים חתונה אזרחית אשר אינה כוללת את הרכישה הפומבית.
 4. חוסר ההכרה ביהדותם- זוגות שהרבנות לא מכירה בהם כיהודים או מציינת שאינם נכונים להינשא דתית מסיבות כלשהן, נדרשים למסלולים חלופיים.
 5. זכות להינשא מסיבות שונות- מספר זוגות נתקלים באתגרים משפטיים, חברתיים או פרטיים שמונעים מהם להתחתן דרך הרבנות.

האם משרד הפנים מכיר בנישואים אלה?

זוגות רבים חוששים שאם יערכו נישואים אונליין בזום, משרד הפנים לא יכיר בכך שהם נשואים. לכן, הרשו לנו להפיג את החששות שלכם ולעדכן כי משרד הפנים מכיר בנישואים אזרחיים בזום. למעשה,  החל מתחילת דצמבר 2022, החליטה רשות האוכלוסין וההגירה להתחיל ברישום ובשינוי המצב האישי לנשוי/אה של כל הזוגות שנשאו נישואים אזרחיים בזום במדינת יוטה הממוקמת בארה"ב. כך, פרסם בית המשפט העליון החלטה הקובעת כי רשות האוכלוסין תפעל לפי פסק דין בית המשפט המחוזי, ותרשום את כל הזוגות שמציגים תעודת נישואין ממדינת יוטה כנשואים או נשואות.

האם זה תמיד היה כך?

ובכן לא. חוק מרשם האוכלוסין שנקבע ב-1965 קובע בצורה מפורשת שהכרה בנישואים ברשות האוכלוסין מחייבת הודעה של הזוג, כולל תעודה ציבורית ממדינה זרה המאשרת את קיום טקס הנישואין, בנוסף לחותמת אפוסטיל. למרות זאת, רשות האוכלוסין וההגירה החליטה לסגת מהתהליך של נישואי יוטה ולשנות את דרכו בבית המשפט.

לפי החלטת בית המשפט האחרונה בנושא, שהתקבלה בספטמבר 2022, כל מי שהתחתן ויתחתן בעתיד בנישואי יוטה יהיה זכאי להירשם כנשוי/אה במרשם האוכלוסין. החוק וההחלטה אינם מבדילים בין נישואי יוטה ובין חתונה אזרחית אחרת שנערכה בחו"ל על ידי הזום. זה אומר שזוגות שבחרו בליווי משרד הפנים לנישואיהם בדרך של נישואים אזרחיים בזום, יהיו זכאים להירשם כנשואים לא רק בתעודת הזהות, אלא גם להנות מכל הזכויות המגיעות לזוג הנרשם כנשוי.

מה כולל התהליך?

נישואים אזרחיים בזום הם תהליך שכולל מספר שלבים שונים.

 1. העברת צילום של מסמך המהווה זיהוי מרכזי, כגון דרכון, רישיון נהיגה או תעודת זהות.
 2. שליחת המסמכים הנדרשים למילוי הכוללים ייפוי כוח, הסכם שכר טרחה ופרטים אישיים.
 3. העברת המסמכים למשרד של עורך הדין בארה"ב וקבלת רישיון הנישואין
 4. קבלת הקישור לטקס הנישואין הווירטואלי, אשר יכול להיות משודר ומועבר לחברים ומשפחה.
 5. לאחר הטקס, הזוג יקבל תעודת נישואין דיגיטלית, עם חותמת אפוסטיל.
 6. שליחת התעודה המקורית אל הזוג בדואר רשום לישראל, לסיפוק וודאות חוקית ומשפטית לנישואיהם.

חתונה אזרחית בזום עם ליווי מקצועי

לצערנו, למרות שמשרד הפנים מכיר בנישואים אונליין בזום, עדיין נערכות פעולות שונות במטרה למנוע את ההכרה בנישואים אזרחיים שנערכו במקרים בהם בני או בנות הזוג היו בישראל, לאחר פסקי המשפט המעניקים להם כזו סמכות לסרב. סיבת הסירוב להכרה בנישואים אלה עשויה להיות טכנית, למשל אם נמצאה טעות עובדתית בתעודת הנישואין, גם אם היא חד אות או טעות אחרת הנגרמת על פי פנקסי רשות האוכלוסין.

לכן, על מנת למנוע טעויות כאלה ועל מנת להיות בטוחים שהנישואים שלכם יקבלו הכרה על ידי משרד הפנים ההמלצה היא לבצע את התהליך של חתונה אזרחית בזום על ידי ליווי מקצועי. הליווי יתבצע על ידי עורך דין מומחה שנוגע לנישואים בחו"ל ובפרט בארצות הברית, המקורב למשרד פקיד מחוז יוטה. זהו אדם שיש לו יחס ישיר ומוכח עם המשרד הנמצא בארה"ב והוא יכול לייעץ ולתמוך בתהליך. כך תוכלו לקבל את כלל השירותים הנדרשים לעריכת טקס נישואים אזרחיים בזום, בצורה מהירה, יעילה ובטוחה מבחינה משפטית ולוגיסטית. כל השירותים המגיעים כלולים, כולל אגרות והיטלים, משלוח תעודת הנישואין וחותמת אפוסטיל.

חתונה בזום
אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of המרכז לחתונה אזרחית
המרכז לחתונה אזרחית

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

053-3569517

חתונה אזרחית בקפריסין

חתונה אזרחית בזום

חתונה אזרחית בלי לטוס ובלי לצאת מהבית

נישואים אזרחים זה כבר לא מה שהיה פעם, אם פעם להתחתן בנישואים אזרחיים היה תהליך מורכב שכולל בירוקרטיה רבה טיסה למדינה זרה שתומכת ברעיון תשלום כסף רב וכו'..

כיום התהליך קל ופשוט בהרבה. הכירו את הדור החדש של החתונות האזרחיות- חתונה באופן מקוון (אונליין) ארה"ב, פיתרון נוח, מהיר ויעיל לחתונה אזרחית ללא צורך לטוס לחו"ל ואפילו ללא צורך לצאת מהבית!

אנו נדאג לכם לכל פרט מרגע הבקשה ועד אשר תהיו נשואים רשמית.

100% חוקי ומוכר רישמית

מתאים לכולם, בכל מקום

חתונה דיגיטלית מהירה

להרשם כנשואים בלי לעבור ברבנות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!