נישואים אזרחיים מעולם לא היו פשוטים יותר !

חוק נישואים אזרחיים בישראל

כמעט כל אחד מאיתנו דמיין את היום המאושר בחייו כאשר היה עוד ילד. לצערנו, עבור רבים מאיתנו החלום יכול להיראות רחוק מתמיד כאשר הם גדלים ומתמודדים מול חוק נישואים אזרחיים בישראל. לא כל אחד יכול או רוצה להתחתן בחתונה דתית בארץ, תחת הרבנות. יש הרבה אנשים שהם מסורבי חתונה מסיבות כאלה ואחרות, הדוגמא המוכרת והבולטת ביותר היא זוגות חד מיניים אשר לא מקבלים הכרה לחתונה יהודית. עם זאת, אתם לא יכולים להניח את חלום הילדות שלכם בצד. היום חוק נישואים אזרחיים בישראל הוא מעט מסובך, אבל אפשרי בסופו של דבר. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על חוק נישואים אזרחיים בישראל.

מהו חוק נישואים אזרחיים בישראל?

נתחיל בבשורות הפחות משמחות, מדינת ישראל לא מאשרת להינשא בנישואים אזרחיים, אלא רק בנישואים אשר מוכרים על ידי בית

היום חוק נישואים אזרחיים בישראל הוא מעט מסובך, אבל אפשרי בסופו של דבר

הדין הרבני. זאת אומרת, אין דבר כזה נישואים אזרחיים בארץ, אלא רק נישואים אשר בית הדין הרבני מכיר בהם – חתונה יהודית. עם זאת, זה לא אומר שאתם לא יכולים להיחשב כזוג נשוי בארץ גם אם אתם לא עונים לדרישות בית הדין הרבני. האפשרות הראשונה והפופולרית שיש לכם היא כן להינשא בחתונה אזרחית, אבל לא בארץ. יש היום מדינות רבות אשר מאשרות לזוגות רבים להינשא בנישואים אזרחיים, כמו יוון, צ'כיה, ארה"ב ועוד. מה שאתם יכולים לעשות הוא לטוס לאחד היעדים בתיאום מראש ולהתחתן שם, כאשר תחזרו לארץ אתם תוכלו להיות מוכרים כזוג נשוי ולקבל את אותן הטבות שיש לזוג אשר נישא בנישואים כדת משה וישראל.

מה שאתם צריכים לעשות לאחר שאתם חוזרים לאחר שהתחתנתם בנישואים אזרחיים בחו"ל הוא לגשת למשרד הפנים, לאחר מכן יכירו אתכם בתור זוג נשוי בארץ ותהיו זכאים לכל ההטבות שיש לזוג נשוי. אם אתם שניכם אזרחי ישראל אתם נדרשים להגיש את הבקשה ביחד במשרד הפנים ולהגיע ביחד. אם מדובר על מצב בו אחד מבני הזוג או אזרחי ישראלי בלבד, רק הוא נדרש להגיע למשרד הפנים. יש מקרים בהם תענו בשלילה על הבקשה שלכם, לכן חשוב לעבור את התהליך בליווי משפטי מתחיל הדרך. במקרה בו נענתם בשלילה תוכלו להגיש ערר על ההחלטה תוך 21 ימים מיום קבלת ההחלטה, בלשכת הרשות בה התקבלה ההחלטה. במקרה בו עדיין נענתם בשלילה לאחר הגשת ערר תוכלו לעתור על ההחלטה לבית המשפט לעניינים מינהליים.

אז אי אפשר להתחתן בארץ?

אמנם אתם לא תוכלו להיות מוכרים כזוג נשוי בארץ, אבל כן יש לכם אלטרנטיבה ששווה לכם לבדוק והיא גם פופולרית היום. בסופו של

נקווה כי חוק נישואים אזרחיים בישראל ישתנה בקרוב לנוכח הממשלה הנוכחית

דבר מה זה נישואים? הכל מסתכם בתעודת נישואים. אם אתם מוכנים לוותר על המסמך הזה ובמקומו "להתפשר" על כתובה אזרחית יש לכם את כל מה שיש לזוג נשוי, כמעט. אתם יכולים לערוך את החתונה בארץ, לדאוג לכך שבמקום רב יחתן אתכם אדם אשר קרוב לליבכם או אדם ניטרלי אשר עובד בזה. במקום הכתובה המסורתית יהיה לכם כתובה אזרחית אשר היא מסמך משפטי לכל דבר. במסמך תוכלו להצהיר את האהבה שלכם ועל כל התנאים לאורך כל שנות הנישואים שלכם.

למעשה, הכתובה האזרחית יכולה לשמש אתכם גם כהסכם ממון וגם בתור כתובה לכל דבר ועניין. תוכלו לחתום על הכתובה בפני עדים או לא, תוכלו לתת לאורחי החתונה לחתום על הכתובה ובכך יש לכם לא מעט עדים, זה גם מנהג נפוץ. בסופו של דבר, אתם לא תהיו מוכרים בתור זוג נשוי בארץ, אלא בתור "ידועים בציבור". מדובר על אפשרות אשר מוכרת על ידי רשות האוכלוסין ומשרד הפנים, אתם תוכלו להנות כמעט מכל ההטבות שיש לזוג נשוי בארץ.

מה בנוגע לגירושין?

חשוב לדעת, גם מי שבוחר להתחתן בחתונה אזרחית ייתכן ויצטרך להיפגש עם הרבנות במקרה של גירושין. אז מה הקשר של הרבנותמדינת ישראל לא מאשרת להינשא בנישואים אזרחיים, אלא רק בנישואים אשר מוכרים על ידי בית הדין הרבני בעצם? אם חלילה הגעתם למצב בו אתם רוצים להפריד כוחות, אתם יכולים לעשות זאת או על ידי מסמך פורמלי דרך הרשויות או המקום בו התחנתם. במקרים אחרים בהם אחד מבני הזוג רוצה בעתיד להתחתן בחתונה דתית, הוא יאלץ לפנות לרבות לצורך קבלת גט. אם אתם יודעים שאתם לא מתכוונים להתחתן בעתיד בחתונה דתית, אין לכם סיבה לפגוש את הרבנות.

לא מסובך מדי?

למסד את הקשר אף פעם לא היה תהליך פשוט, בין אם מדובר על חתונה דתית ובין אם מדובר על חתונה אזרחית. אנחנו מקווים כי חוק נישואים אזרחיים בישראל ישתנה בקרוב לנוכח הממשלה הנוכחית. עם זאת, יש חברות רבות אשר יכולות ללוות אתכם לאורך כל הדרך, החברות יהיו בחלקן עם משפטנים, עורכי דין ועוד בעלי מקצוע אשר יכולים לארגן את האירוע הזה בדרך הטובה ביותר בהתאם לחוק. חשוב לא לעשות את התהליך לבד, גם ככה הוא לא התהליך הכי נוח שיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

חתונמי - נישואים אזרחים
חתונמי - נישואים אזרחים

חברתנו שמה לעצמה כמטרה להפוך את כל הליך הנישואים האזרחיים למשהו פשוט ומזמין .

אנו מאמינים שלכל אדם יש את הזכות לבחור ולהתחתן בכבוד ושואפים להפוך את התחום לנגיש וזול הרבה יותר.

ישנם מספר דרכים לבצע את הנישואים האזרחיים וחברות רבות המציעים אותם שירותים ולכן אנו מציעים לכם לבחור את החברה שתדאג לצרכים האיישים שלכם ותדע לטפל בכל מה שצריך מול כל הגורמים הרלוונטים.

נישואים הם חלק מרכזי וחשוב בחיינו ומטרתנו היא לגרום לכל אדם לממש את רצונו בדרכו שלו.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

053-3563292
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!